BlaBlaBla

Cena: 790.00 Kč Původní cena:

BlaBlaBla není klasická kuchařka, ve které najdete předkrmy, hlavní jídla a dezerty. Respektive najdete, ale členění není typické, nedrží se zažitých standardů. Některá kapitola je determinována použitím určité suroviny (Obiloviny), některá metodou přípravy (Pekařina), některá lidmi (Plaza Restaurant) či vzpomínkami na dětství (Childhoodfood). 

  • autor Viktorie Sapoušková
  • 256 stran
  • 95 receptů

"Chtěla jsem sepsat, co doma vařím, co nakládám, jak fermentuji, co peču. Taky jsem si chtěla připomenout to, co jsme vařívali doma, když jsem byla dítě. V upravené verzi z rostlinných surovin. Můj táta dělal celý život v gastru, prodělala jsem poruchu příjmu potravy, s přítelem a jeho bráchou provozuji dvě rostlinná bistra Forky's. S jídlem mám prostě celoživotní vztah, komplikovaný i vášnivý. O to, co jsem se naučila v posledních letech a co mě baví, se s vámi podělím na 256 stranách, v 95 receptech, na 138 fotografiích, které jsem si sama nafotila. 
Na některých receptech se mnou pracovali moji přátelé. Jsou to lidé, kteří jsou mi inspirací a kterých si moc vážím. Herec Cyril Dobrý, stylisti a hairdressers Martina a Filip Cowboys, tanečnice a Cirk La Putyka member Nikol Fryšová, několikanásobný kadeřník roku Honza Balcařík nebo majitel bistra Le Pizze di Frankie Francesco Gallucci. Kmotrou knihy je šperkařka Janja Prokić." (Viktorie Sapoušková)